جوشکاری تیگ

اندر حکایات دستگاه های tig 200 ac/dc

اینورتر جوشکاری آرگون 200 آمپر ac/dc ایران ترانس

پیشگفتار

سلام به همگی . جدی ترین سوال کسانی که قصد راه اندازی کارگاه شخصی تعمیر قطعات خودرو و … دارند اینست که اگر بخواهم دستگاه بخرم ، 200 آمپر ac/dc بخرم یا برایم کافی نیست ؟ 

بعضا کسانی هم پیدا میشوند که محل کارشان دارای برق سه فاز نیست و اصلا قابلیت راه اندازی دستگاه سه فاز ندارند . این سوال ذهن آنها را مشغول کرده که اینورتر 200 آمپر کافی است یا حتما باید 300 آمپر بخریم ؟

ما در این نوشته قصد داریم به صورت واضح در این مورد برایشما توضیحات کافی و قابل فهم بیان کنیم . پس با ما همراه باشید . 

اصل مطلب ...

در یک کلام . به منظور راه اندازی کارگاه تعمیر قطعات خودرو ، از آنجایی که به تعداد زیاد با قطعات آلومینیومی دست  و  پنجه نرم میکنید ، به علت حجیم بودن این قطعات و خاصیت فرار حرارتی که آلومینوم دارا میباشد ، نیاز به دستگاهی به مراتب قوی تر از 200 آمپر ها دارید . 

به عبارت دیگر پیشنهاد میشود دستگاه شما حداقل به اندازه 250 آمپر خروجی واقعی داشته و توان تامین انرژی کافی به منظور جوشکاری با تنگستن خالص ( سبز رنگ ) را به صورت دائم داشته باشد . تمامی این دستگاه ها دارای برق ورودی سه فاز بوده و نیاز به یونیت آبخنک نیز دارند . دستگاه های دارای این شرایط که به شما پیشنهاد میشود : 

در مورد دستگاه های 200 آمپر ، اگر بخواهیم بگوییم مناسب نیستند ، اشتباه نکرده ایم اما بدانید در حال حاضر نیز کسانی هستند که با همین اینورتر های تکفاز ac/dc بتوانند قطعاتی همچون سرسیلندر  را نیز  ترمیم کنند. 

اما صرفا جهت اطلاع ، دستگاه های 200 آمپر نمیتوانند به اندازه کافی برای شما گرمای ورودی تولید کنند چون آلومینیوم به راحتی گرما را در سطح خود پخش کرده و تا حدودی این اتفاق مزاحم تولید یک جوش سالم و استاندارد میشود . 

بنابراین در جوشکاری این گونه قطعات آلومینومی باید مقداری سرعت دست را پایین آورده تا فلز پایه و فلز جوش به خوبی در حالت مذاب یا یکدیگر مخلوط شوند که این خود موجب کاهش سرعت خدمات رسانی شما خواهد شد . بر طبق پرسش های حضوری و میدانی نیز که از اکثر جوشکاران سرسیلندر و قطعات مشابه انجام شد ، به این نتیجه رسیدیم که تا حد امکان بهتر است دستگاه های حداقل 300 آمپر ، جریان خروجی داشته باشند . 

راه حل دیگر جهت کاهش فرار حرارتی قطعات ضخیم آلومینیومی ، پیشگرم کردن آلومینوم میباشد . با پیشگرم کردن میتوانید حرارت انتقال یافته از تنگستن را حول حوضچه جوش نگهداشته تا عملیات جوشکاری راحت تر و سریع تر ادامه پیدا کند . به هر حال میدانید عملیات پیشگرم نیز ، نیازمند تجهیزات و زمان معین است که ممکن است از حوصله شما خارج باشد .  

کاربرد دستگاه های 200 آمپر ac/dc

میتوان گفت علت و هدف تولید این تیپ دستگاه ها ، تعمیرات قطعات آلومینیومی در حجم و ابعاد بسیار کوچک و همچنین ، اتصال ورق های آلومینیومی نازک و نسبتا نازک میباشد . از این دستگاه های میتوان در تعمیر بدنه های وسایل نقلیه ، تعمیرات مخازن ذخیره آلومینیومی ، اتصال و تعمیر بدنه دوچرخه استفاده نمود . 

توجه داشته باشید که ورق های زیر 1 میلی متر برای اتصال صحیح نیاز به جریان پالس دارند . چنانچه دستگاهی ، دارای آپشن پالس نباشد ، قادر به جوشکاری ورق های زیر 0.5 میلیمتر نخواهد بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =