دسته‌بندی نشده

خرید دستگاه جوش آرگون

خرید دستگاه جوش ارگون مناسب کار شما | مقدمه

خریدن دستگاه جوش ، کار ساده ای نبوده و در این بازار پر تنوع ابزار آلات ممکن است خریداران گمراه شده و  در انتخاب  دچار اشتباه  شوند .  این  نوشته به  صورت  اختصاصی به نکات خرید دستگاه های جوشکاری تیگ میپردازد .البته قبل از هر چیز شما را دعوت میکنیم مقالات نکات فنی خرید اینورتر های جوشکاری  و 5 نکته در باب  راهنمای  خرید اینورتر جوشکاری مناسب  را  نیز مطالعه بفرمایید چرا که نکات پایه خرید اینورترهای جوشکاری به صورت واضح سعی شده در این نوشته ها نوشته بیان شود .

اینورتر های مناسب کارهای سبک و هنری و خانگی

قطعا انتظار ندارید برای این رسته کاری ، اینورتر های سه فاز و با آپشن های زیاد به شما پیشنهاد شود . در مورد مشاغلی همچون تعمیرات بسیار بسیار سبک ، متال آرت ، کار های خانگی و از این دست موارد ، یک اینورتر 200 آمپر برای شما کافیست . این اینورتر ها معمولا به همراه سیستم پالس ارائه میشوند . در زیر به معرفی این اینورتر ها میپردازیم . 

اما از نکات تکمیلی غافل نشوید : 

  • اینورتر های گام الکتریک مجهز به سیستم نقطه جوش میباشد .
  • سیستم پالس در دستگاه های تیگ ، مخصوص جوشکاری ورق ها و پروفیل های نازک یعنی 1 میلیمتر و کمتر میباشد . با تنظیم صحیح سیستم پالس ، میتوناید ورق های بسیار نازک را بدون سوراخ شدن جوشکاری کنید .  
  • به یاد داشته باشید ، اینورتر های فاقد خروجی جریان AC ، قابلیت جوشکاری آلیاژ های آلومینیوم و منیزیم و تیتانیوم را ندارند . این آلیاژها دارای لایه محافظی بسیار دیرگدازند که فقط با سیستم AC میتوان آن را از بین برد . انجام جوشکاری استحکامی ، تعمیری و آب بند ، بدون از بین بردن این لایه ، غیر ممکن است . فلذا چنانچه قصد جوشکاری اجسام آلومینومی در مقیاس سبک دارید ، اینورتر mini tig 201 ac/dc گام الکتریک پیشنهاد میشود .

اینورتر های مناسب رسته متوسط کاری

سازندگان تجهیزات پزشکی ، تولیدکنندگان مبل های فلزی ، فعالان عرصه تزیینات ، چنانچه به جوشکاری نیازمند باشند میتوانند از بین دستگاه های زیر یکی را انتخاب کرده و به چرخه تولید خود اضافه نمایند . 

نکات تکمیلی : 

  • اینورتر های گام الکتریک مجهز به سیستم نقطه جوش میباشند . 
  • در نظر داشته باشید چنانچه قصد دارید متریال های استیلی و فولادی را به صورت مداوم با تنگستن 2.4 جوشکاری کنید ، حتما باید از اینورتر های 315 آمپر و یا قوی تر استفاده کنید . اینوتر های 200 آمپر مناسب این کار نیستند . ولیکن جوشکاری آلیاژ های آلومینیم با اینورتر های 200 آمپر به راحتی با تنگستن 2.4 امکان پذیر میباشد . 

 

برای یافتن دلیل نکته درج شده در بالا مقاله نحوه تنظیم جریان مناسب در جوشکاری تیگ را مطالعه بفرمایید .  

اینورتر مناسب جوشکاری سر سیلندر و سایر قطعات خودرو

تعمیرکاران سرسیلندر را در هر شهری میتوان یافت . اغلب آنان با تجربه فراوانی که دارند خوب میدانند چه دستگاهی با چه توانی و از چه برندی بخرند . به هر حال وظیفه ما ایجاب میکند مناسب ترین گزینه بازار را ازنظر قیمت به افراد دارای تجربه کمتر معرفی کنیم . 

نکته مهم : گر چه اینورتر های 315 آمپر برای این رسته از نظر توان کافی هستند اما خریداران میتوانند به منظور افزایش سرعت جوشکاری در آلیاژ های استیل و فولاد ، از اینورتر های 400 آمپر استفاده نمایند . در مقاله تنظیم جریان مناسب در جوشکاری تیگ ، میبینیم که در جوشکاری با الکترود های اکسیدی ، که مخصوص جوشکاری فولاد و استیل هستند ، اینورتر های 315 آمپر تنها توانایی کار با الکترود 2.4 میلیمتر را به صورت دائم دارند . بازه جریانی الکترود 3.2 در تنگستن های اکسیدی ، بازه چرخه غیر دائم دستگاه هاست . 

اینورتر های مناسب صنایع سنگین

میتوان گفت دستگاه های لیست شده در بالا ، مناسب صنایع سنگین نیز میباشند . به لیست بالا اما دستگاه DIGITIG 402 AC/DC گام الکتریک را اضافه میکنیم . خریدار میتواند به وسیله این دستگاه و به طور کلی دستگاه های 400 آمپر ، با تنگستن های اکسیدی قطر 3.2 میلیمتر ، به صورت دائم جوشکاری کند . از جمله موارد مهم استفاده از این اینورتر ها ، جوشکاری پاس اول با فرایند تیگ در مخازن و لوله هاست . چرا که با طراحی پخ مناسب ، توسط فرایند TIG مبتوان در پاس اول به نفوذ کامل دست یافت .

همه این نکات به علاوه اینکه اصلا چرا باید سراغ جوشکاری آرگون بریم توی ویدیو زیر هست حتما ببینید . 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − چهار =