درجه تیرگی شیشه جوشکاری
طراحی
مهدی محمدیان

درجه تیرگی شیشه جوشکاری

بهترین درجه تیرگی شیشه جوشکاری برای شما با هر فرایندی ، شامل تیگ ، میگ مگ ، الکترود دستی ، حتی برشکاری پلاسما ، در این مقاله آمده و به دلیل مستند بودن میتوانید به مطالب این صفحه اعتماد داشته باشید .

ادامه مطلب »
کاربرد ولوم آرک فورس
دستگاه های جوشکاری
مهدی محمدیان

کاربرد ولوم آرک فورس

در مورد کاربرد ولوم آرک فورس ، اشتباها تعداد زیادی از جوشکاران تصور میکنند وظیفه افزایش نفوذ را بر عهده دارد . حال آنکه اصلا اینچنین نبوده و وظیفه این آپشن کاملا متفاوت است .

ادامه مطلب »
معنای H4R در نامگذاری الکترود
الکترود جوشکاری
مهدی محمدیان

معنای H4R در نامگذاری الکترود

معنای H4R در نامگذاری الکترود به چه معناست ؟ نشان دهنهد کدام عناصر آلیاژی یا شرایط استفاده است ؟ آیا این کد در شیوه اجرای جوشکاری تاثیر گذار است ؟ پاسخ همه این سوالات در این مقاله …

ادامه مطلب »
اینورتر جوشکاری آرگون 200 آمپر ac/dc ایران ترانس
جوشکاری تیگ
مهدی محمدیان

اندر حکایات دستگاه های tig 200 ac/dc

سلام . دستگاه های جوش آرگون 200 آمپری ac/dc از جمله دستگاه هایی هستند که به دلیل قیمت پایین تر نسبت به دستگاه های 300 آمپر و 400 آمپر ، همیشه برای کسانی که قصد راه اندازی کارگاه های تعمیر قطعات خودرو را دارند جذاب بوده و سوال اصلی که ذهنشان را به خود مشغول کرده اینست که آیا توان این دستگاه برای ما کافیست ؟
اگر کافی نیست پس چرا تولید میشود ؟
در مقاله “اندر حکایات دستگاه های tig 200 ac/dc ” بسیار شفاف به این موضوع پرداخته ایم . پس با ما همراه باشید .

ادامه مطلب »
نکات جوشکاری چدن ها
متالوژی جوشکاری
مهدی محمدیان

نکات جوشکاری چدن ها

سلام . حتما میدونید چدن یکی از پر چالش تریم آلیاژ های صنعتی در بحث جوشکاری هست . اینجوری بگم که هم پروسه نویسش باید خیلی ماهر با تجربه باشه و هم خود جوشکار . اما تو این مقاله چند تا مطلب اصلی هست که آوردیم تا موارد اشتباهی که برا خیلیا جا افتاده اصلاح بشه . پس با ما در مقاله نکات جوشکاری چدن ها همراه باشید .

ادامه مطلب »
خرید دستگاه برش پلاسما
بلاگ
مهدی محمدیان

راهنمای انتخاب|خرید دستگاه برش پلاسما

خرید دستگاه برش پلاسما | توی این نوشته شما یاد میگیرید اولا برش پلاسما براتون مناسب هست یا خیر ؟ اگر مناسبه دستگاه چند آمپر باید بخرید ؟ آبخنک باشه یا هواخنک ؟ و ترانسی بهتره یا اینورتری ؟ و در آخر چند تا توصیه مناسب برا چند نوع گروه شغلی مختلف داریم که پیشنهاد میکنم حتما ببینید

ادامه مطلب »
شروع جوشکاری آرگون بدون خراش
بلاگ
مهدی محمدیان

تکنیک شروع جوشکاری آرگون بدون خراش

شروع جوشکاری آرگون ازطریق خراش دادن تنگستن ممکنه باعث ایجاد عیب آخال تنگستن بشه . ازطرفی اگر آپشن hf و یا lift arc نداشته باشیم چیکار کنیم ؟؟ تو این مقاله به وضوح در موردش حرف زدیم

ادامه مطلب »
تفاوت اینورتر های تیگ دیجیتال و آنالوگ
بلاگ
مهدی محمدیان

تفاوت اینورتر های تیگ دیجیتال و آنالوگ و توضیح کاربرد آپشن های اینورتر های دیجیتال

حتما برای شما سوال ایجاد شدهکه اینورتر های دیجیتال و آنالوگ فرقشون دقیقا چیه ؟؟ نکنه یکیشو بخریم و بعدا ببینیم اشتباه کردیم و مناسبمون نبوده ؟؟ تو این مقاله مفصل در این مورد صحبت کردیم پس با ما همراه باشید .

ادامه مطلب »
کاربرد لنز گازی در جوشکاری آرگون
بلاگ
مهدی محمدیان

لنز گازی چیه ؟ به چه درد میخوره ؟

لنز گازی یا به عبارتی GAS LENS ، شامل چند قطعه مختبف است که میتواند بر سر تورچ های جوشکاری تیگ ( آرگون ) بسته شود . استفاده از آن اگر چه الزامی نیست اما خالی از لطف هم نیست . در این مقاله مفصلا در مورد نحوه کارکرد و کاربرد های این ست اطلاعات مختلف کسب میکنید پس با ما همراه باشید

ادامه مطلب »
دبی مناسب گاز آرگون در جوشکاری تیگ ( آرگون )
بلاگ
مهدی محمدیان

دبی مناسب گاز آرگون در جوشکاری تیگ ( آرگون )

احتمالا میدونید که جوشکاری تیگ که توی ایران به جوشکاری آرگون معروفه ، برای اجرا شدن صحیح حتما به گاز آرگون احتیاج داره . اما مقدار گاز آرگون باید چقدر باشه دقیقا ؟ روی چند تنظیم بشه ؟ آیا بهتر نیست تا آخر زیادش کنیم تا کیفیت جوش عالی بشه ؟ به همه این سوالات توی این مقاله جواب دادیم پس با ما همراه باشید .

ادامه مطلب »
دسته‌بندی نشده
مهدی محمدیان

فعال کردن آپشن پیش گاز در اینورتر های آنالوگ تیگ

همه ما میدانیم که دستگاه های آنالوگ تیگ دارای پیچیدگی کمتری بوده و همینطور از آپشن های کمتری نیز برخوردار هستند . یکی از آپشن های بسیار کاربردی آپشن پیشگازمیباشد . ما در این مقاله به شما آموزش میدهیم چگونه با یک اینورتر جوشکاری آنالوگ ، پیشگاز را در جوشکاری خود اعمال کنیم . با ما همراه باشید .

ادامه مطلب »